Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Continua pe Citynews.ro
×
inchide
Go to TOP
Marţi, 24 Iul. 2012, 10:17
0
2795

Cupa României: Meciurile din Turul 2 vor avea loc pe 1 august

Federaţia Română de Fotbal a stabilit meciurile ce se vor disputa în turul 2 al Cupei României - Timişoreana, ediţia 2012-2013. Acestea vor avea loc pe data de 1 august, în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, de la ora 17.30. Prima echipă va fi cea considerată organizatoare.

cupa romaniei meciurile din turul 2 vor avea loc pe 1 august
Video 2: 
Video 3: 
Video 4: 

Potrivit liga2.ro, în această fază vor intra în competiţie cele 42 de câştigătoare din turul precedent, restul echipelor ce au participat în sezonul trecut în Liga a III-a, mai puţin cele 6 formaţii promovate, şi cele 6 echipe retrogradate din Liga a II-a.

Programul meciurilor din turul 2:

* Luceafărul Mihai Eminescu (Botoşani) - FCM Dorohoi (Botoşani)
* Foresta Mălini (Suceava) - Cetate Târgu Neamţ (Neamţ)
* Viitorul Lechinţa (Bistriţa-Năsăud) - Sporting Suceava (Suceava)
* Ceahlăul Piatra Neamţ 2 (Neamţ) - Petrotub Roman (Neamţ)
* CS Moineşti (Bacău) - Sport Club Bacău (Bacău)
* Foresta Zorleni (Vaslui) - Aerostar Bacău (Bacău)
* Naţional Goleşti (Vrancea) - CS Panciu (Vrancea)
* Victoria Traian (Brăila) - Oţelul Galaţi 2 (Galaţi)
* Conpet Cireşu (Brăila) - Viitorul Axintele (Ialomiţa)
* Unirea Casimcea (Tulcea) - Eolica Baia (Tulcea)
* Rapid Feteşti (Ialomiţa) - Viitorul Chirnogi (Călăraşi)
* Voinţa Lanuri (Buzău) - CSM Râmnicu Sărat (Buzău)
* Dunărea Călăraşi (Călăraşi) - Concordia Chiajna 2 (Ilfov)
* CS Corbeanca (Ilfov) - Metaloglobus Bucureşti (Bucureşti)
* AS Termo (Bucureşti) - CS Ştefăneşti (Ilfov)
* FC Zagon (Covasna) - Gloria Buzău (Buzău)
* ACS Berceni (Ilfov) - FC Snagov (Ilfov)
* FC Voluntari (Ilfov) - Victoria Brăneşti (Ilfov)
* Inter Clinceni (Ilfov) - Juventus Bucureşti (Bucureşti)
* Avântul Floreşti (Giurgiu) - Viitorul Domneşti (Ilfov)
* Sportul Studenţesc Bucureşti 2 (Bucureşti) - CS Baloteşti (Ilfov)
* Rapid Bucureşti 2 (Bucureşti) - CS Afumaţi (Ilfov)
* VSK Municipal Miercurea Ciuc (Harghita) - Avântul Reghin (Mureş)
* CSM Făgăraş (Braşov) - Unirea Tărlungeni (Braşov)
* CSO Plopeni (Prahova) - Chimia Brazi (Prahova)
* AFC Filipeştii de Pădure (Prahova) - Conpet Ploieşti (Prahova)
* Gloria Corneşti (Dâmboviţa) - Urban Titu (Dâmboviţa)
* Dunărea Turris Turnu Măgurele (Teleorman) - FCM Alexandria (Teleorman)
* Atletic Bradu (Argeş) - Girom Albota (Argeş)
* FC Dănuţ Coman (Argeş) - FC Caracal (Olt)
* FC Podari (Dolj) - Vişina Nouă (Olt)
* Pandurii Lignitul 2 Târgu Jiu (Gorj) - Jiul Rovinari (Gorj)
* Minerul Jilţ Mătăsari (Gorj) - Minerul Motru (Gorj)
* Voinţa Lupac (Caraş-Severin) - FC Şcolar Reşiţa (Caraş-Severin)
* Unirea Sânnicolau Mare (Timiş) - Autocatania Caransebeş (Caraş-Severin)
* Flacăra Făget (Timiş) - Politehnica Timişoara 2 (Timiş)
* Sevişul Şelimbăr (Sibiu)(foto) - FC Cisnădie (Sibiu)
* Gaz Metan 2 Mediaş (Sibiu) - ASA Unirea Ungheni (Mureş)
* CS Zlatna / AS MS Târgu Mureş - Unirea Floreşti (Cluj)
* Arena Alba Iulia (Alba) - CFR Simeria (Hunedoara)
* Jiul Petroşani (Hunedoara) - Mureşul Deva (Hunedoara)
* Şoimii Pâncota (Arad) - FC Hunedoara (Hunedoara)
* Flacăra Halmasd (Sălaj) - Seso Câmpia Turzii (Cluj)
* FC Viorel Mateianu (Maramureş) - FC Zalău (Sălaj)
* Unirea Dej (Cluj) - Universitatea Cluj 2 (Cluj)
* Crişul Sântandrei (Bihor) - Naţional Sebiş (Arad)
* Bihorul Beiuş (Bihor) - Arieşul Turda (Cluj)
* Someşul Oar (Satu Mare) - Olimpia Satu Mare (Satu Mare)

Articole din aceeasi categorie
Peste 7500 de participanți s-au înscris la cea de-a IX-a ediție a Maratonului Internațional Cluj-Napoca care va avea loc la Cluj-Napoca duminică, 14 aprilie.
05 Apr. 2019
14:15
0
Naţionala României va juca la Cluj şi Botoşani în Rugby Europe International Championship 2019, a anunţat Federaţia Română de Rugby (FRR) pe site-ul său oficial.
27 Dec. 2018
08:30
0
De vineri, 16 noiembrie și până duminică, 18 noiembrie, Sala Polivalentă din Cluj-Napoca găzduiește Campionatele Mondiale de Futnet.
16 Noi. 2018
12:24
0
Iulius Mall Cluj găzduiește, pentru al șaselea an consecutiv, cel mai mare turneu de squash organizat în România.
16 Noi. 2018
09:29
0
Cei mai buni jucatori de futnet din lume se vor întrece la Cluj-Napoca, în perioada 16-18 noiembrie, în cadrul Campionatului Mondial.
06 Noi. 2018
08:45
0
Asociația Sports Culture organizează evenimentul de înot de 24 de ore ce va avea loc pentru prima dată la Cluj-Napoca.
01 Noi. 2018
08:45
0

Post new comment

Adaugă comentariu nou

Conţinutul acestui câmp va fi considerat confidenţial şi nu va fi făcut public.

Filtered HTML

  • Adresele de situri web şi adresele de e-mail se transformă automat în linkuri.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Taguri HTML permiseŞ <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Liniile şi paragrafele sunt rupte automat.

Plain text

  • Etichetele HTML nu sunt permise.
  • Adresele de situri web şi adresele de e-mail se transformă automat în linkuri.
  • Liniile şi paragrafele sunt rupte automat.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență vor fi șterse.

Comentarii

01 Jan. 1970
02:00
01 Jan. 1970
02:00
01 Jan. 1970
02:00
Inchide