Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Sâmbătă, 18 Oct. 2014, 23:05
7
7887

VIDEO Spectacol în Gruia. CFR Cluj-Dinamo 2-1

CFR Cluj a învins cu 2-1 pe Dinamo, pe teren propriu, în derby-ul etapei a 11-a din Liga I. Guima a adus victoria clujenilor cu un gol pe final, iar „feroviarii” au egalat Steaua.

Video 2:
Video 3:
Video 4:

Dinamo a deschis scorul în Gruia, însă CFR  avut ultimul cuvânt. Golul victoriei a venit în minutul 83 și a fost înscris de Guima.

Dinamo București a reușit să deschidă scorul încă din minutul 3. Valentin Lazăr a trimis un șut superb, din afara careului, care l-a învins pe Felgueiras.

Vezi golul AICI

CFR Cluj a replicat foarte rapid, după ce Dinamo a deschis scorul în Gruia. Chanturia a trimis puternic, dar Marc a fost atent și a respins.

În minutul 18, Bărboianu l-a faultat în careu pe Ionuț Larie și s-a dictat penalty. Chanturia a transformat fără probleme.

Dinamo a fost la un pas să treacă la conducere, din nou, în minutul 37. Kamil Bilinski a şutat din unghi, iar mingea a lovit bara porţii CFR-ului.

CFR Cluj a marcat cel de-al doilea gol în minutul 83. Guima a trimis mingea în plasă, cu o lovitură de cap. Ionuț Larie a centrat din lovitură liberă, Guima s-a înălțat și a înscris.

Echipele de start:

CFR Cluj: Felgueiras – Susic, Larie, Rada, Camora – Monroy, Christian – Chanturia, Guima, Costea – Ivanovski

Dinamo: Marc – Fai, Bărboianu, Durimel, Grecu – Boubacar, Elton – V. Lazăr, Matei, Alexe – Bilinski

Articole din aceeasi categorie
Naţionala României va juca la Cluj şi Botoşani în Rugby Europe International Championship 2019, a anunţat Federaţia Română de Rugby (FRR) pe site-ul său oficial.
27 Dec. 2018
08:30
0
De vineri, 16 noiembrie și până duminică, 18 noiembrie, Sala Polivalentă din Cluj-Napoca găzduiește Campionatele Mondiale de Futnet.
16 Noi. 2018
12:24
0
Iulius Mall Cluj găzduiește, pentru al șaselea an consecutiv, cel mai mare turneu de squash organizat în România.
09:29
0
Cei mai buni jucatori de futnet din lume se vor întrece la Cluj-Napoca, în perioada 16-18 noiembrie, în cadrul Campionatului Mondial.
06 Noi. 2018
08:45
0
Asociația Sports Culture organizează evenimentul de înot de 24 de ore ce va avea loc pentru prima dată la Cluj-Napoca.
01 Noi. 2018
08:45
0
Daniel Săsărman, directorul tehnic al echipei naționale a României de futnet, a anunțat numele celor 15 jucători convocați în lotul lărgit pentru Campionatele Mondiale de Futnet de la Cluj-Napoca, din